2013 Unicera Fuarı

UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012 fuarlarına yabancı ziyaretçi akını UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012, TÜRKİYEYİ ULUSLARARASI PAZARLARLA BULUŞTURDU

UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012 fuarlarına yabancı ziyaretçi akını
UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012, TÜRKİYEYİ ULUSLARARASI PAZARLARLA BULUŞTURDU

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından 14-18 Mart tarihlerinde düzenlenen UNICERA 24. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı ve KITCHEN WORLD 8. Uluslararası Mutfak Banyo Mobilyaları ve Ankastre Cihazlar Fuarlarını 5 günde 4.306’sı yabancı toplam 65.686 kişi ziyaret etti. 86 bin metrekarelik satış alanı ile rekora imza atan fuarlar, ziyaretçi sayısı ile yenilikçi ve gelişimci yönünü gösterdi.  

Bu yıl 14-18 Mart tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen seramik, banyo ve mutfak sektörünün buluşma noktası UNICERA, Türk seramik ve yapı sektörünün yüzünü güldürdü. Bu yıl Amerika, Avustralya, İtalya, Fransa, Bulgaristan, Almanya, Polonya, Belçika, Japonya, İspanya, İngiltere, İsviçre, Çin, Tayvan, Fransız Guyanası ve Türkiye olmak üzere 16 ülkeden 308 firma ve firma temsilcisi ile kapılarını açan fuarı toplam 65.686 kişi ziyaret etti. Tüyap’ın Türkiye Seramik Federasyonu ve TİMDER işbirliği ile düzenlediği UNICERA fuarında katılımcılar; ürünlerini, teknolojilerini ve geleceğin trendlerini sergiledi. Çok sayıda firma ilk kez UNICERA’da ürün lansmanlarını gerçekleştirirken, fuar 96 ülkeden gelen yabancı ziyaretçi sayısı ile yeni bir rekora imza attı.

UNICERA fuarı ile eş zamanlı olarak MUDER işbirliği ile hazırlanan KITCHEN WORLD fuarı; inşaat sektöründe konut satışlarındaki artışa paralel olarak olumlu biçimde ivme kazanan mutfak mobilya ve ankastre cihaz sektörünün gelişimine ve uluslararası platformda yeni pazarlara erişimine kolaylık sağladı. 

UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012, 96 ülkeden gelen ziyaretçi sayısı ile yeni bir rekora ulaştı

Türkiye seramik, banyo ve mutfak sektörlerine hareket kazandıran fuarlar, katılımcıları ve ziyaretçilerine yeni açılımlar ve ticari fayda sağladı. UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012 fuarları, Türkiye dışındaki pazarlara ulaşma ve yatırımlar yapma, iş bağlantıları kurma anlamında geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da katılımcılarının beklentilerini karşıladı. 2011 yılına oranla yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 22 oranında artış sağlayan UNICERA fuarı, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da iş bağlantıları gerçekleştirme anlamında bir adım daha önde olduğunu kanıtladı. Fuarlar Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya, Slovenya, Bulgaristan, Gürcistan, Azerbaycan, Rusya, Ukrayna, Ürdün, İran, Irak, Lübnan, Yunanistan, Fas, Suriye, Umman, Mısır, Tunus, İsrail, Özbekistan, Belçika, B.A.E., İtalya, İspanya, Almanya, Hollanda, Bahreyn ve Fransa’dan 500’e yakın heyeti ile 2012 yılı damgasını vurdu. Fuarlardaki tüm katılımcıların, yabancı heyetler ile özel olarak gerçekleştirdikleri toplantılar sonucunda, karşılıklı iş birlikleri ve iş anlaşmaları gerçekleştirildi.
Fuarlar, sektöre katma değer sağladı

İş ortaklıklarının oluşmasında ve yeni trendlerin belirlenmesinde önemli rol üstlenen UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012 fuarları; AR-GE, Endüstriyel Tasarım, Üretim, Satın Alma gibi konularda sektör profesyonellerine katkı sağlama, firmaların gelişimi ve bilgilendirilmesi anlamında çok önemli bir noktada duruyor. Bu kapsamda UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012 fuarları seramik, banyo ve mutfak sektöründe yatırım yapmak isteyen girişimcilerin, sektör profesyonellerinin akın ettiği ve yıl boyunca bekledikleri bir organizasyon haline dönüştü. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen profesyonel ziyaretçiler, firmaların standlarındaki ürünleri büyük bir ciddiyetle incelemeye aldı. Fuar süresince ardı ardına gerçekleştirilen iş bağlantıları, katılımcıları memnun etti.

Üniversiteliler de UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012’deydi UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012 fuarları, sektöre gelecekte katkı sağlayacak üniversite öğrencileri ile bu yıl da buluştu. 15 Mart Perşembe günü düzenlenen ve Yüksek Mimar Dr. Ali Çiçek, Yüksek Mimar Dr. Ece Ceylan Baba ve Yüksek Mimar Bünyamin Derman’ın katıldığı “Geçmişten Günümüze Mimari Yolculuk” Paneline Marmara Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar, Bahçeşehir Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Çanakkale 18 Mart Üniversiteleri’nin “Mimarlık”, “İç Mimarlık”, “Endüstriyel Tasarım”, “Cam”, “Seramik” ve bölümlerinden toplam 750 öğrenci katıldı.

Haberler

GKP Boya , Kütahya Gündem'de
GKP Boya , Uşak Olay'da
GKP Boya , Haber 11 'de
Seramik Sektöründe Enerji
İstatistiki Veriler
ft_logo